Így gondolkodnak a vallásosak

2012. május 08., címkék: kognitív tudomány, vallásosság, teológia és tudomány

Kanadai kutatók annak eredtek a nyomába, mi jellemző a vallásos emberek gondolkodására? A tekintélyes Science magazinban publikált eredményt nem mindenki fogadja lelkesen.

Miről ír az angol reformátusok Reform-ja?

2010. november 06., címkék: angol reformátusok, Nagyvilág, teológia és tudomány

Az angol reformátusok havilapja, a Reform mindig tartalmaz érdekes meglepetéseket. A novemberi számba lapozunk most bele!

Plenáris ülést tartott a Pápai Tudományos Akadémia

2010. október 28., címkék: Vatikán, vatikán, Ökumené, Határon túl, teológia és tudomány, ökumené, xvi. benedek pápa

A XX. század tudományos öröksége a témája a Pápai Tudományos Akadémia idei plenáris ülésének.

Az EKD elnöke és a neves valláskritikus vitája Lipcsében

2010. május 10., címkék: Ökumené, teológia és tudomány, ökumené, német protestáns egyház (ekd)

Az egyházunkban is ismert Nikolaus Schneider prézesz, az EKD elnöke és a neves biofilozófus, a giesseni Eckart Voland vitájára kerül majd sor június 24-én Lipcsében.